می‌خواستم کتابی انتخاب کنم تا برای تعطیلات عید بخوانم. بهتر دیدم از اعضای گروه‌ متدهای چابک (Agile Methods) و تحلیل نیازمندی‌ها (REQE) و شرکت فیوسافت (FuSoft) کمک و راهنمایی بگیرم. برای این کار پیام زیر را در گروه‌ها فرستادم و عزیزانم کتاب‌هایی را معرفی کردند که در ادامه پیام‌های آنها را نیز آورده‌ام. از ذکر نام عزیزان به دلیل رعایت حریم شخصی اجتناب شده است. از همه‌ی عزیزان سپاسگزارم.

متن درخواست:
امیدوارم خوب و خوش باشید. پرسشی خدمت عزیزان دارم اگر مقدور بود لطفا راهنمایی بفرمایید. آیا در تعطیلات عید، کتابی را مطالعه خواهید کرد؟ اگر بله، امکان دارد لطف بفرمایید عنوان و دلیل مطالعه آن را بفرمایید. دلیل این خواهشم این است که کتاب یا کتاب هایی را برای مطالعه در روزهای تعطیلات یا بعد از آن، پیدا نمایم.
پیشاپیش سپاسگزارم


1_ امروز کتابی که خودتون معرفی کردید خریدم، کتاب کار عمیق نوشتۀ کَل نیوپورت (2016) توسط آقای ابراهیم نقیب‌زادۀ مشایخ ترجمه گشته و از سوی انجمن انفورماتیک ایران به چاپ رسیده.
2_دوستم یه کتاب بهم هدیه داده به نام شهر خرس از فردریک بکمن
3_ از حال بد به حال خوب، از دیوید برنز، ترجمه مهدی قراچه‌داغی، اینو برای تغییر خودم گرفتم.
4_یکی دیگه از دوستانم که از نظر من خیلی اهل کتابه، داره کتاب برفک رو می‌خونه از دان دلیلو، تو توییتر نوشته بود آنقدر از این کتاب خوشم اومده جرعه جرعه می‌خونم تموم نشه. من اگه وقت کردم اینو می‌خونم.


۱. شدن
۲. ذهن استراتژیک
۳. دختر استالین


اگر خدا بخواد و بتونم تعطیلات رو به درستی مدیریت کنم، تصمیم دارم کتاب *اثر مرکب* از *دارن هاردی* رو بخونم. این کتاب رو چند صباح قبل به عنوان هدیه از یکی از دوستان دریافت کردم.مضمونِ کتاب در خصوص مطالعه عادات شخصی روزانه و شناخت عادات سازنده خودمون هست و اینکه اعمال کوچک (عادات روزمره) به مرور زمان به تغییرات بزرگ منجر میشن. دلیل انتخاب این کتاب این هستش که متاسفانه یکی از نقاط ضعف من، عدم مداومت و پایبندی به برنامه‌ریزی‌های شخصی هست. تاکید این کتاب بر این هستش که مداومت بر برنامه‌های کوچک از طریق عادات سازنده روزانه، مؤثرتر از برنامه‌ریزی‌های بزرگ و دست‌نیافتنی هست.


۱-من کتاب تئوری انتخاب رو شروع کردم و در حین خونه تکونی فایل صوتیش رو گوش میدم و امیدوارم تو عید بتونم فصلهاییش که تمرینات داره رو بخونم و انجام بدم.
۲- کتاب کار عمیق رو هم که پارسال معرفی کردید ، نشد بخونم، امسال میخونم.


۱- هفت عادت مردمان موثر-استفان کاوی
۲-مدیریت با بازده بالا -اندرو گروو

دنبال کسب دانش مدیریت تیم و ازتباطات با افراد به عنوان اسکرام مستر هستم، امیدوارم که اینها بتونه کمکی بکنه


فرموده بودید کتابهایی که در عید مطالعه میکنم رو بنویسم. راستش من اصلا عید رو به خاطر اینکه وقت میشه چند تا کتاب خوند خیلی دوست دارم. یه دو جین گذاشتم کنار.
دیروز و پریروز کتاب درباره ی خوب بودن نوشته آلن دوباتن رو تموم کردم به نظرم خیلی خوب بود تقریبا دست گرفتمش نذاشتم زمین تا تموم شد پیشنهاد میدم.
بعدش ۴ تا کتاب از استاد ابوالعلایی
۱. کلینیک مدیریت منابع انسانی
۲.چگونه کارکنانی با انگیزه و عاشق کار و سازمان داشته باشیم
۳.مدیریت عملکرد
۴.مدیریت بر خود و برنامه ریزی توسعه فردی
بعد از اینها مدل تعالی از دکتر نجمی
بعد کتاب ۱۰ مقاله ای که از هاروارد باید خوند با عنوان رهبری که این هم به نظرم جذابه
بعدش اگه وقت بشه ۱۷ قانون طلایی کار تیمی از ماکسول
آخرین کتاب هم احتمالا رهبران آخر غذا میخورند از سینک.
خوشحال میشم اگه دوستان خوندند نظر هم بدهند.


از همه دوستان بابت معرفی کتاب ها ممنونم و کتاب های پیش رو برای مطالعه خود را برای شما یادداشت میکنم.
١-تمام کردن کتاب قدرت انضباط فردی از برایان تریسی
٢-کتاب مدیریت، فراسوی اعداد از مارگارت هفرنان
٣-چرا کار میکنیم ؟از بری شوارتز
۴-خواندن رمان های نیمه کاره …من پیشنهاد میکنم حتما رمان بخونیم مثل نوجوانی.. روانشناسان شدیدا از تاثیر رمان صحبت میکنن و اخیرا مقالات زیادی در این باره میبینم علاوه بر کتاب های موفقیت و مدیریت خواندن رمان در ذهن خیلی اثر گذار است و موجب تمرین ذهن برای جلوگیری از وسواس های فکری و تقویت جهان بینی میشه


البته اگه دوستان مایل به خوندن رمان، شعر و داستان به صورت آنلاین هستن میتونن از این سایت استفاده کنن
https://tameeshk.com


لبه تیغ از ویلیام سامرست
جز از کل از استیو تولتز


من میخام دوتا رمان بخونم
کتاب شپش پالاس برای آشنایی بیشتر با نویسنده اش الیف شافاک که نویسنده ملت عشق بعنوان مشهورترین کتابش هست
و کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها از داگلاس آدامز که هدیه از ی دوست خوبه که خودش ۳ جلدش رو خونده


برنامه منم مطالعه کتاب هنر شفاف اندیشیدن هست


بنده کتاب هنر خوب زندگی کردن(اثر رولف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی پور) رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم. کتابی بسیار جالب که نگاه شما رو به زندگی و اتفاقات اطرافتون تغییر میده. ازون کتابایی که خودم شخصا سعی میکنم هر چند ماه یکبار از اول بخونم تا مطالب جالب این نویسنده خوش فکر رو یادم نره. موفق و پیروز باشین.


 من کتاب ملت عشق را برای برنامه عید انتخاب کردم ،


سلام به همه دوستان جان، من کتاب هنردستیابی از برنارد راث را دارم مطالعه می کنم، در واقع کاربرد متد تفکر طراحی در زندگی شخصی و توسعه فردی است. متد تفکر طراحی، یک روش تجربه گرا و عمل گرایانه برای درک مسئله و طراحی راه حل های بدیع است که متدهای اسکرام و لین استارتاپ از آن متاثر شده اند. این کتاب شما را دعوت می کند ذهنیت تان را درباره کارهایی را که تاکنون می خواسته اید انجام بدهید و رویاهایی را که در ذهن داشته اید تغییر بدهید و آنها را به شکل واقعی و عمل گرایانه دنبال کنید. و هر بخشی از زندگی تان را دوست ندارید تغییر بدهید.


من برای عید کتاب های قلعه حیوانات و سینوهه رو انتخاب کردم دلیل هم این هست که احساس می کنم دیدگاه هام رو وسعت می دهد تا به مسائل از یک زاویه نگاه نکنم


در پاسخ به فرموده حضرتعالی، منم عرض می‌کنم کتابی که در ایام عید مطالعه میکنم، کتاب:
جهان‌های موازی سفری به آفرینش، ابعاد بالاتر و آینده جهان، نوشته: میچیو کاکو، ترجمه سارا ایزدیار، علی هادیان هست. به این دلیل که کلا من به جهانهای بسیار بزرگ و جهانهای بسیار کوچک و مسائل مربوط به اونها خیلی علاقه دارم. به فضازمان، فیزیک، متافیزیک، کوانتوم و مباحثی از این قبیل.


من کتاب انسان خردمند اثر نوح هراری را برای تولدم هدیه گرفتم که روایتی تاریخی و علمی از پیدایش و تکامل انسان است و چون تمام کتابهای داروین را خوندم و همیشه به دنبال دلیل وجود خودم هستم می خوام تمام نظریاتی که در مورد دلیل وجود انسان نوشته شده را بدانم.


من برای تعطیلات عید، خیز هیجان برانگیزی برداشته ام که کتاب خشم و هیاهو اثر ویلیام فاکنر رو بخونم.
روایت چندوجهی انسانیت و ارتباط بینابینی این گره ها، و در عین حال استحکام متن از نظر روایت ادبی، و در آخر علاقه دیوانه وار من به ادبیات (ایرانی و غیرایرانی) دلایل من برای خواندن این کتاب هست.


منم در حال مطالعه کتاب توجه آگاهی از رونالد سیگل هستم. کتاب در مورد کاهش پراکندگی ذهنی و افزایش آگاهی روزمره است، به کسانی که با این مباحث آشنایی دارند پیشنهاد می کنم.


انتخابم برای خواندن:
هنر خوب زندگی کردن

گزیده:
من یار مهربانم            دانا و خوش بیانم
گویم سخن فراوان     با آن که بی زبانم
پندت دهم فراوان       من یار پند دانم
من دوستی هنرمند     با سود و بی زیانم
از من مباش غافل       من یار مهربانم
عباس یمینی شریف

Share